Ot Kesme Fırçaları

/ / Genel Bilgiler

Ot kesme ve temizleme fırçaları, bahçe avlularında ve garaj önlerinde bulunan fayans arasında çıkan istenmeyen yabani otların, yosunların ve küçük bitkilerin hızlı bir şekilde temizlenmesinde kullanılır. Bu sayede yaşam alanlarının daha hijyenik bir hale getirilmesi sağlanır. Ayrıca ot kesme fırçaları sert kıllardan yapılmakta ve endüstriyel makineler tarafından çakılmaktadır. Yine tarım alanlarında bulunan yabani otların temizlenmesinde de bu fırçalar kullanılmaktadır. Güçlü walt motor ve devir ile ot fırçasının çalışma prensibi hem kullanışlı hem de pratiktir. Ayrıca fırçanın dönme hızı da, ot kalınlığına göre ayarlanabilmektedir. Kolay ve şık tasarımı sayesinde istenmeyen otları kolay bir şekilde zeminden uzaklaştırmakta ve çok az bir yer kaplayarak kullanıcıları rahatsız etmemektedir.
Diğer kesme makinelerinin aksine, hafif bir kullanım potansiyeline sahip olan bu fırçalar, çevreye zarar vermemektedir. Bu ürün sayesinde konforlu bir çalışma alanı elde edebilir ve fırça yüksekliğini belirtilen seviyelerde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ot kesme fırçaları endüstriyel makinelere bağlanabilme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle çok farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Yine çalışma konumunu, fırça yönünü ve diğer özellikleri istediğiniz gibi ayarlayabilmekle birlikte, süpürülecek boşlukları da kolayca takip edebilirsiniz. Ağırlık bakımından oldukça hafif olan ot kesme fırçaları açma, kapatma düğmesi ile birlikte elektrikli bir şekilde çalıştırabilmektedir.
Mil kilidi sistemi sayesinde, fırça kolay ve çok rahat bir şekilde değiştirilebilmektedir. Ayrıca tek yapılması gereken kilitleme düğmesine basarak mili kilitlemek ve aksesuar anahtarını kullanarak eskiyen fırçayı çıkarmaktadır. Ot kesme fırçaları uzun ömürlü kullanımlara da uygun olmakla beraber, her türlü otu kesebilme gücüne sahiptir. Özel firmalar, belediyeler ve iş yerleri tarafından tercih edilen ot kesme fırçası, genel olarak endüstriyel alanda üretilmiş olan kıllardan oluşmaktadır. Bu kıllar kalın ve uzun olmakla beraber, sert bir yapıya sahiptir. Ot kesme fırçalarının devir sayısı ve dönme kapasitesi de, üretim şekillerine göre farklılık göstermektedir. Uzun bir zaman dilimi içerisinde kullanılabilen ve pratik bir temizlik sağlayan bu ürünler, özel olarak da üretilmektedir.