İŞ ALETİ FIRÇALARI

Manuel kullanıma uygun olarak tasarlanan bu fırçalar, özellikle sanayide ve endüstriyel uygulamalarda, metal işleme endüstrisinde ve birçok alanda tercih edilmektedir.
Kaynak işlemlerinden sonra cürufların temizlenmesinde ve kesimden sonra kalan çapakların temizlenmesinde ayrıca parça üzerindeki pasların giderilmesinde de kullanılırlar.
Ulaşılması zor alanların temizlenmesi ve bu alanlara direkt uygulama yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmaktadırlar.

KONİK FIRÇALARI

Konik fırçalar, fincan şeklinde özellikle de dairesel şekilde olan ve uçlarına sıkıştırma ve çakma olarak takılan metal ve aşındırıcı tellerden üretilmiş fırçalardır.Kenar yüzeylerinin temizlenmesinde, kalan çapakların alınmasında ve keskin yüzeylerin pahlanmasında bu tarz fırçalar kullanılmaktadır.

SİLİNDİR TEL FIRÇALAR

Tel ve aşındırıcı fırça kılları mile monte edilerek ortaya çıkartılan bir fırça modelidir. Bu fırçalar paslanmaz çelik veya paslanmaz malzemenin kirlerinin sökülmesi, temizlenmesi, delinmesi veya işlenmesi için kullanılır.

UÇ FIRÇALARI

Çelik, pirinç ve aşındırıcı kıllardan üretilen ve uzun saplı olarak dizayn edilen, özellikle kirli yüzeylerin ve ulaşılması zor olan noktaların, paslanmış, kirlenmiş ve oksitlenmiş alanların temizlenmesi ve parlatılması işlerinde kullanılan özel olarak dizayn edilmiş fırçalardır. 

SAPLI TEL FIRÇALAR

El fırçaları olarak da bilinen, çelik tel ve ahşap tabandan oluşan bu fırçalar yüzey temizleme, pas giderme, boya çıkarma ve parlatma işlemlerinde kullanılır.

BORU TEMİZLEME FIRÇALARI

Kalorifer kazanlarında boruların iç yüzeylerinin temizlenmesinde kullanılan fırçalardır.

Özel amaçlı tüplerin iç kısımlarının kurum, toz ve benzeri pisliklerden temizlenmesinde de bu fırçalar kullanılmaktadır.

TEK BÖLMELİ FIRÇALAR

Tek bölmeli fırçalar, ince iş parçalarının veya profil yüzeylerinin temizlenmesi için kullanılır.

BUJİ FIRÇALARI

Natürel kıllardan ve pirinç tellerden imal edilen ve ahşap taban üzerine çakılan bu fırçalar, buji elektrik kontaktlarını, özelikle buji ateşleme parçalarını bağlantı ekipmanlarına da zarar vermeden temizleme işleminde kullanılır.

BORU TEMİZLEME FIRÇALARI

Kalorifer kazanlarında boruların iç yüzeylerinin temizlenmesinde kullanılan fırçalardır.Özel amaçlı tüplerin iç kısımlarının kurum, toz ve benzeri pisliklerden temizlenmesinde de bu fırçalar kullanılmaktadır.

 

TOP